Sauvage by Christian Eau De Toilette Refillable Spray 1 oz For Men Brand N by Dior
$148
Details
Dior perfume,cologne,fragrance,parfum
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 12043445 |
| GTIN | 3348901520195 |
| Size in oz | 1 oz |
| Fragrance Type and Size | 1 oz Eau De Toilette Spray |
| Fragrance Name | Sauvage by Christian Dior |
| Volume | 1 oz |
| Features | Long Lasting Casual Use Special Occasions Date |
| Formulation | Spray |
| Type | Eau De Toilette Refillable Spray 1 oz |
| Gender | Men |
| Shipping time | Usually within 1 business day or less |
| Easy Returns | YES |
| Free Shipping USA (48 States Only) | YES |
| International Delivery | See description |
| Manufacturer | Christian Dior |