Moon Shot OX5149-0349 Titanium Satin Light Berry Authent Eyeglasses 49-17 by Oakley
$265
$360
Details
Oakley eyeglasses MOON SHOT - Frame: SATIN LIGHT BERRY
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12044070 |
| Model | MOON SHOT OX5149-0349 |
| Frame Color | SATIN LIGHT BERRY |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Socket Width | 49 mm |
| Temple Length | 136mm |
| Vertical | 47 mm |
| Pattern | Solid |
| Character | Vision |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Round |
| Frame Material | Titanium |
| Theme | Designer |
| Features | Half Frame |