OX1059-0351 Convey Tortoise Pearl Eyeglasses 51-16 139 Box Case Pouch by Oakley
$132
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Brown
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12045245 |
| MPN | OX1059-0351 |
| Model | Oakley OX1059 |
| Frame Color | Brown |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Socket Width | 51 mm |
| Temple Length | 139 mm |
| Character | Pouch |
| Department | Women |
| Type | Eyeglasses |
| Theme | Tortoise |
| Style | Oval |
| Features | Full Rim |