Ojector OX8177-0454 Black Ink W/red Acents Eyeglasses 54-15 by Oakley
$209
$270
Details
Oakley eyeglasses OJECTOR - Frame: BLACK INK WITH RED ACENTS
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12052208 |
| Model | OAKLEY OJECTOR OX8177-0454 |
| Frame Color | BLACK INK WITH RED ACENTS |
| Frame Width | 140mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Lens Width | 54 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 140mm |
| Vertical | 41 mm |
| Pattern | Solid |
| Character | Vision |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Acetate |
| Style | Butterfly |
| Theme | Designer |
| Personalized | No |
| Features | Full Rim |
You might also like
Oakley Ojector OX8177 0156 Satin Black 56-16-140 Square Eyeglasses - Frame: Black
Oakley Ojector OX8177-0156 Stain Black/ Clear Lens 56mm Eyeglasses - Frame: Stain Black
Oakley Ojector OX8177-0556 Satin Brown Tortoise Eyeglasses 56-16 - Frame: SATIN BROWN TORTOISE