Wingfold OX5100-0252 Titanium Satin Pewter 52/16/139 Eyeglasses by Oakley
$236
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Satin Pewter
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12056020 |
| MPN | Oakley OX5100-0252 |
| Model | Oakley WINGFOLD OX5100-0252 Satin Pewter Titanium |
| Frame Color | Satin Pewter |
| Temple Length | 139 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Department | Unisex |
| Style | Full Rim |
| Lenses | Original demo lens (Oakley) |
| Type | Full Rim |
| Frame Material | Metal Titanium |
| Age Group | Adult |
| Vertical | 35 mm |