OX8164-0453 Port Bow Satin Light Steel 53/17/141 Eyeglasses by Oakley
$190
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Satin Light Steel
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12120508 |
| MPN | 53/17/141 |
| GTIN | 888392490438 |
| Model | 53/17/141 |
| Frame Color | Satin Light Steel |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Socket Width | 53 mm |
| Temple Length | 141 mm |
| Vertical | 36 mm |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Theme | Designer |
| Age Group | Adult |
| Personalized | No |
| Frame Material | Plastic |
| Features | Full Rim |
| Product Line | Oakley |