Sunglasses Terraforma OO9530-0458 Cactus Frame / Prizm Black Lens by Oakley
$178
Details
Oakley sunglasses Terraforma - Frame: Cactus, Lens: PRIZM BLACK, Manufacturer: Cactus
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12121682 |
| MPN | OO9530-0458 |
| GTIN | 888392686718 |
| Model | Terraforma |
| Frame Color | Cactus |
| Lens Color | PRIZM BLACK |
| Bridge Size | 17 mm |
| Lens Socket Width | 58 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| LOT # | 64 |
| Pattern | Solid |
| Lens Technology | PRIZM |
| Department | Men |
| Type | Sunglasses |
| UV Protection | UV400 |
| Lens Material | Plastic |
| Frame Material | Plastic |
| Theme | Sports |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer Color | Cactus |