Airdrop OX8048-0255 Polished Black Ink Eyeglasses Frame 55-18 by Oakley
$240
$380
Details
Oakley eyeglasses AIRDROP - Frame: POLISHED BLACK INK
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12122366 |
| Model | AIRDROP OX8048-0255 |
| Frame Color | POLISHED BLACK INK |
| Frame Width | 140mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Lens Width | 55 mm |
| Lens Socket Width | 55 mm |
| Temple Length | 143mm |
| Vertical | 32 mm |
| Pattern | Solid |
| Character | Vision |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Acetate |
| Style | RECTANGLE |
| Theme | Designer |
| Personalized | No |
| Features | Full Rim |
| Country of Origin | Thailand |
| Product Line | Oakley |
You might also like
Oakley Eyeglasses OX8121-0155 Airdrop Mnp Satin Black Square Frame 55 17 139 - Frame: Satin Black
Oakley Airdrop Frames - Black Ink - Black Ink/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Airdrop Frames - Satin Black - Satin Black/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Oph. Airdrop 53 Lens - Satin Corten - Satin Corten/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Airdrop Frames - Grey Shadow - Grey Shadow/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Oph. Airdrop 53 Lens - Satin Corten, lens__map: Clear
Oakley Youth Fit Eyeglasses OY8003-0348 Glasses Airdrop XS Satin Gray Kids Size - Frame: Gray, Manufacturer: Satin Gray Smoke
Oakley™ Airdrop OX8046 804611 – Satin Corten Eyeglasses – Size 53-18-143 - Frame: Satin Corten