Voyager LG MF Printed Signature Logo TZ Tote - Optic White by Michael Kors
$225
Details
Michael Kors bag Voyager - Handle/Strap: White, Hardware: Silver, Exterior: Optic White
Michael Kors is a renowned luxury fashion brand known for its stylish handbags, accessories, and ready-to-wear apparel. Celebrated for its chic designs and modern aesthetics, Michael Kors offers a range of products that blend sophistication with practicality. With Michael Kors, you can elevate your wardrobe with high-quality items that embody a luxurious lifestyle, making it a favorite among fashion enthusiasts.
Product Specs
| Brand | Michael Kors |
| SKU | 12123773 |
| MPN | 35R6SV6T7V |
| GTIN | 0199125037418 |
| Model | Voyager |
| Handle/Strap Color | White |
| Hardware Color | Silver |
| Exterior Color | Optic White |
| Lining Color | Beige |
| Bag Width | 17.25 in |
| Size | Large |
| Shape | Trapezoid |
| Closure | Zip |
| Occasion | Casual Travel |
| Handle Drop | 11 in |
| Bag Depth | 6 in |
| Accessories | Bag Charm Brand Card |
| Department | Women |
| Style | Tote |
| Features | Inner Pockets Lined Outer Pockets Pockets |
| Finish | Coated Canvas |
| Pattern | Signature Logo |
| Bag Height | 11 in |
| Handle Style | Double Handles |
| Lining Material | Polyester |
| Exterior Material | Coated Canvas |
| Hardware Material | Gold-Plated |
| Theme | City Countries Airports |
| Handle/Strap Material | Saffiano Leather |
| Country of Origin | Indonesia |
| Product Line | Michael Kors MF TZ Tote |