Shackle Sunglasses OO9507D-0552 Matte Black Camo Prizm Black with Case by Oakley
$210
Details
Oakley sunglasses - Frame: Black, Lens: Black, Logo: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12137820 |
| MPN | OO9507D-0552 |
| Model | OO9507D-0552 |
| Frame Color | Black |
| Lens Color | Black |
| Logo Color | Black |
| Temple Length | 137 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Department | Men |
| Type | Sunglasses |
| Lens Technology | Mirrored Prizm |
| Style | Square |
| Frame Material | O Matter |
| Theme | Designer |
| UV Protection | 3N |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Bridge | 18 mm |
| Vertical (including frame) | 51 mm |
| Manufacturer Color | Matte Black Camo |