Eyeglasses Holbrook RX OX8156-16 Satin Black 54mm 8156 by Oakley
$228
Details
Oakley eyeglasses Holbrook - Frame: Satin Black, Lens: Clear
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12148118 |
| GTIN | 888392646538 |
| Model | Holbrook Rx |
| Frame Color | Satin Black |
| Lens Color | Clear |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 137 mm |
| Vertical | 42 mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | O_matter |
| Style | Square |
| Lenses | Demo with Print |