Ingress Eyeglasses OX8145D-0256 Glasses Satin Gray Smoke 56mm with Case by Oakley
$248
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Gray
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12163046 |
| MPN | OX8145D-0256 |
| Model | OX8145D-0256 |
| Frame Color | Gray |
| Lens Socket Width | 56 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 144 mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Vertical | 42 mm |
| Frame Material | O Matter |
| Lenses | Demo with Print |
| Age Group | Adult |