Mara Hobo Silver Mist Pebbled Leather C1790 by Coach
$344
Details
Coach bag Mara - Handle/Strap: Silver Mist/Lavendar, Hardware: Silver, Exterior: Silver Mist~Light Lavendar
Coach is a leading design house of modern luxury accessories and lifestyle collections, with a long-standing reputation built on quality craftsmanship. Defined by a free-spirited, all-American attitude, the brand approaches design with a modern vision, reimagining luxury for today with an authenticity and innovation that is uniquely Coach. All over the world, the Coach name is synonymous with effortless New York style.
Product Specs
| Brand | Coach |
| SKU | 12166124 |
| MPN | C1790 |
| Model | Coach Mara |
| Handle/Strap Color | Silver Mist/Lavendar |
| Hardware Color | Silver |
| Exterior Color | Silver Mist~Light Lavendar |
| Lining Color | Brown |
| Bag Width | 14 in |
| Size | Medium |
| Shape | Crescent |
| Closure | Zip |
| Handle Drop | 10 inches |
| Bag Depth | 5 in |
| Fabric Type | Rayon |
| Accents | Zipper Hang Tag |
| Personalize | No |
| Accessories | Bag Charm |
| Department | Women |
| Style | Hobo Bag |
| Features | Inner Pockets |
| Finish | Pebbled |
| Pattern | Solid |
| Bag Height | 7 in |
| Handle Style | w/Detachable Crossbody Strap |
| Lining Material | Fabric |
| Exterior Material | Leather |
| Hardware Material | Silver |
| Handle/Strap Material | Leather |
| Product Line | Coach Outlet |
You might also like
Coach Women`s Mara Leather Hobo Purse Bag Pockets Handle Sandy Beige Multi - Hardware: Silver, Exterior: Beige, Lining: Brown
Coach Mara Hobo Womens Purse Detachable Crossbody Strap Pocket Leather Chalk - Handle/Strap: Chalk, Hardware: Silver, Exterior: Chalk