Dkny DK1000-272 (no Case) DK1000-272 NO Case Eyeglasses 52mm by DKNY
$161
Details
DKNY eyeglasses CASE - Frame: Gold
DKNY is a renowned fashion brand known for its modern, urban style that captures the essence of New York City. Celebrated for its trendy clothing, accessories, and fragrances, DKNY offers versatile pieces that cater to a dynamic lifestyle. With DKNY, you can embrace a chic aesthetic that combines comfort and sophistication, making it a favorite choice for fashion-forward individuals.
Product Specs
| Brand | DKNY |
| SKU | 12169451 |
| MPN | DK1000-272 NO CASE |
| GTIN | 886895415132 |
| Model | DK1000-272 (NO CASE) |
| Frame Color | Gold |
| Bridge Width | 17mm |
| Lens Socket Width | 52mm |
| Temple Length | 135mm |
| Frame Width | 52mm |
| Department | Female |
| Type | Eyeglasses |
| Features | Eyeglasses |
| Frame Material | Metal |
| Style | Eyeglasses |
| Theme | Designer |
| Country of Origin | Asia |
| Personalized | No |
| Unit Type | oz |
You might also like
Dkny DK1016 770 Rose Gold Eyeglasses 54mm with Dkny Case - Frame: Rose Gold, Manufacturer: 770
Dkny DK 7001 505 Plum Eyeglasses 53/16/135 with Dkny Case - Frame: Purple, Manufacturer: 505
Dkny Eyeglasses DK5056-001-53 Size 53/15/cateye W Case - black, Frame: black
Dkny DK 5001 001 Black Eyeglasses 51/17/135 with Dkny Case - Frame: Black, Manufacturer: 001
Dkny DK5007 320 Teal Tortoise Eyeglasses 51mm with Dkny Case - Frame: Teal Tortoise
Dkny DK1004 400 Light Blue Aviator Eyeglasses 54mm with Dkny Case - Frame: Light Blue, Manufacturer: 400