Sunglasses Half Jacket 2.0 XL OO9154-6562 Black / Prizm Black Polarized by Oakley
$215
$225
Details
Oakley sunglasses Half Jacket - Frame: Matte Black, Lens: Prizm Black Polarized
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12169546 |
| MPN | OO9154-6562 |
| GTIN | 888392486677 |
| Model | Half Jacket 2.0 XL |
| Frame Color | Matte Black |
| Lens Color | Prizm Black Polarized |
| Size | M (130mm) Sold in one unique size |
| Temple Length | 133 mm |
| Frame Width | 130 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Lens Width | 62 mm |
| MSRP | 225 |
| Department | Men |
| Style | Wrap |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
| Personalized | No |
| Features | Lightweight |
| Lens Height | 39.4 mm |
| LOT # | 90 |
| Lens Technology | Prizm Polarized |
| Type | Sunglasses |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Theme | Designer |
| Country of Origin | Brazil |
You might also like
Oakley Sunglasses Half Jacket 2.0 XL OO9154-49 Polished Black / Prizm Golf Lens - Frame: Polished Black, Lens: Prizm Golf Lens, Manufacturer: Black
Oakley Half Jacket 2.0 009153 Matte Black/prizm Dark Golf Sunglasses 96 - Frame: MATTE BLACK, Lens: DARK GOLF
Oakley OO9154-6262 Standard Issue Half Jacket 2.0 XL Sunglasses Matte Black - Frame: Black, Lens: Gray
Oakley Half Jacket 2.0 XL Sunglasses - Polished Black w / Black Iridium - Black
Oakley Mens Half Jacket 2.0 XL Sunglasses - Polished Black w / Prizm Golf - Polished Black/Prizm Golf, lens__map: Pink
Oakley 0Oo9154 Half Jacket 2.0 Xl Irregular Sunglasses - Polished Black / Prizm - Polished Black/Prizm Dark Golf, lens__map: Pink
Oakley Half Jacket Sunglasses - Matte Black / Jade Iridium - Matte Black/Grey Polarized, lens__map: Grey