Sunglasses Neoforma Thieves OO9528-0860 100T Matte Black / Prizm Tungsten by Oakley
$190
Details
Oakley sunglasses Neoforma Thieves Collection - Frame: 100T Matte Black, Lens: PRIZM TUNGSTEN, Manufacturer: 100T Matte Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12176398 |
| MPN | OO9528-0860 |
| GTIN | 888392687906 |
| Model | Neoforma 100 Thieves Collection |
| Frame Color | 100T Matte Black |
| Lens Color | PRIZM TUNGSTEN |
| Bridge Size | 18 mm |
| Lens Socket Width | 60 mm |
| Temple Length | 130 mm |
| LOT # | 76.80 |
| Pattern | Solid |
| Lens Technology | PRIZM |
| Department | Men |
| Type | Sunglasses |
| UV Protection | UV400 |
| Lens Material | Plastic |
| Frame Material | Plastic |
| Theme | Sports |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer Color | 100T Matte Black |