Helux Gaming Sunglasses Matte Gray Smoke Prizm Gaming OO9285-0261 W/pouch by Oakley
$209
Details
Oakley sunglasses - Frame: Gray, Lens: Prizm Gaming
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12185467 |
| MPN | OO9285-0261 |
| GTIN | 888392610980 |
| Model | OO9285-0261 |
| Frame Color | Gray |
| Lens Color | Prizm Gaming |
| Temple Length | 146 mm |
| Lens Socket Width | 61 mm |
| Department | Men |
| Type | Sunglasses |
| Lens Technology | Mirrored Tinted Prizm Gaming™ 2.0 |
| Style | Pilot |
| Frame Material | O Matter |
| UV Protection | 100% UV |
| Theme | Sport |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Bridge | 9 mm |
| Vertical (including frame) | 49 mm |
| Country of Origin | United States |