Seller OX3248-0452 Powder Cement Eyeglasses 52-18 by Oakley
$278
$380
Details
Oakley eyeglasses SELLER - Frame: POWDER CEMENT
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12188565 |
| Model | OAKLEY SELLER OX3248-0452 |
| Frame Color | POWDER CEMENT |
| Bridge Width | 18 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Temple Length | 140mm |
| Vertical | 40 mm |
| Pattern | Solid |
| Character | Vision |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Clubmaster |
| Theme | Designer |
| Frame Material | Metal |
| Features | Full Rim |