OX8150 Bmng Round Eyeglass Frames 55mm Tortoise by Oakley
$115
Details
Oakley eyeglasses BMNG - Frame: : Matte Ginger Tortoise
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12196467 |
| MPN | B0DBJH26KW |
| GTIN | 888392647382 |
| Model | OX8150-0253 BMNG |
| Frame Color | Matte Ginger Tortoise |
| Lens Socket Width | 53 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Temple Length | 141 mm |
| Department | Unisex Adults |
| Type | EYEGLASSES |
| Style | FULL RIM |
| Frame Material | Plastic Metal |
| Theme | Designer |
| Pattern | SOLID |
| Personalized | No |