LTP1302D-1A2V Women`s Vintage Stainless Steel Date Black Dial Watch by Casio
$115
Details
Casio watch [LTP1302D-1A2V] Enticer - Dial: Black, Band: Silver, Bezel: Silver
Casio is a versatile electronics brand renowned for its durable and innovative watches, calculators, and digital instruments. Known for combining functionality with style, Casio offers a wide range of products, from rugged G-Shock watches to elegant timepieces. With Casio, you experience cutting-edge technology and reliable design, making it a trusted choice for both everyday use and specialized needs.
Product Specs
| Brand | Casio |
| SKU | 12209592 |
| MPN | LTP1302D-1A2V |
| GTIN | 4971850446040 |
| Model | Casio Enticer |
| Bezel Color | Silver |
| Band Color | Silver |
| Dial Color | Black |
| Case Size | 38 mm |
| Water Resistance | 50 m (5 ATM) |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Indices | 12-Hour Dial |
| With Papers | Yes |
| Band/Strap | Bracelet/Link Band |
| Reference Number | LTP1302D-1A2V |
| Department | Women |
| Type | Wristwatch |
| Band Material | Stainless Steel |
| Watch Shape | Round |
| Style | Casual |
| Features | Water-Resistant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Display | Analog |
You might also like
Casio MTP-VD01D-1CV Men`s Enticer Stainless Steel Black Dial Casual Sport Watch - Dial: Black, Band: Silver, Bezel: Silver
Casio MTP-VD01G-9E Men`s Enticer Gold Tone Stainless Steel Gold Dial Watch - Dial: Gold, Band: Gold, Bezel: Gold
Casio MTP-VD01-3EV Men`s Enticer Green Resin Band Black Dial 50M WR Sports Watch - Dial: Black, Band: Green, Bezel: Silver
Casio LTP-E308D-1A Casio Enticer Ladies Analog Black Dial Women`s Watch - Black
Casio MTP-VD01D-4BV Men`s Red Dial Silver Stainless Steel Watch Date Display - Dial: Red, Band: Silver, Bezel: Silver
Casio Men`s Enticer Stainless Steel Black Dial Casual Analog Sporty Watch Silver - Dial: Black, Band: Silver
Casio MTP-VD01D-3BV Men`s Enticer Stainless Steel Green Dial Casual Sport Watch - Dial: Green, Band: Silver, Bezel: Silver