Dkny DK547S-425-55 Sunglasses Frame Size 55mm 135mm 16mm Cobalt Women by DKNY
$94
$282
Details
DKNY sunglasses - Frame: COBALT, Lens: BROWN
DKNY is a renowned fashion brand known for its modern, urban style that captures the essence of New York City. Celebrated for its trendy clothing, accessories, and fragrances, DKNY offers versatile pieces that cater to a dynamic lifestyle. With DKNY, you can embrace a chic aesthetic that combines comfort and sophistication, making it a favorite choice for fashion-forward individuals.
Product Specs
| Brand | DKNY |
| SKU | 12212193 |
| MPN | DK547S-425-55 |
| GTIN | 886895620406 |
| Model | DK547S-425-55 |
| Frame Color | COBALT |
| Lens Color | BROWN |
| Temple Length | 135mm |
| Lens Size | 55mm |
| Type | Sunglasses |
| Department | Women |
| Style | Cat eye |
| Theme | Designer |
| Lens Technology | 100% UV Protection |
| Frame Material | Acetate |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| Personalized | No |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Protection | 100% UV Protection |
| Gender | Women |
| Style Number | DK547S-425-55 |
| Style Name | Cat eye |
| Temple | 135mm |
| AGE | Adult |