Split Time Navy/prizm Sapphire Polarized 58 mm Sunglasses OO4129-0758 by Oakley
$264
$267
Details
Oakley sunglasses Split Time - Frame: Navy, Lens: Prizm Sapphire Polarized
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12212865 |
| MPN | OO4129-0758 |
| GTIN | 888392325969 |
| Model | Oakley Split Time |
| Lens Color | Prizm Sapphire Polarized |
| Frame Color | Navy |
| Lens Width | 58 mm |
| Temple Length | 133 mm |
| Bridge Width | 13 mm |
| Frame Width | 133 mm |
| Size | L |
| Type | Sunglasses |
| Department | Women |
| Lens Material | Polycarbonate |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
| Lens Height | 47.4 mm |
| Lens Technology | Prizm Polarized |
You might also like
Oakley Split Time Sunglasses - Frame: Velvet Black
Oakley Split Time Sunglasses - Frame: Crystal Raspberry
Oakley Men`s Split Time Prizm Polarized Brown Tortoise/rose Gold OS Sunglasses - Frame: Brown, Lens: Brown
Oakley Split Time Polarized Sunglasses - Navy / Prizm Sapphire Polarized - Navy/Prizm Sapphire Iridium Polarized, lens__map: Blue