Packable Backpack Travel School Hiking Work Laptop Bag 921424ODM 18L by Oakley
$102
Details
Oakley bag - Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12214739 |
| MPN | 921424ODM |
| GTIN | 190645658169 |
| Model | Oakley 921424ODM 18L |
| Color | Black |
| Bag Width | 11.25 in |
| Size | Medium |
| Size Type | Regular |
| Closure | Zip |
| Occasion | Business Casual Travel Workwear |
| Bag Depth | 5.5 in |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Fabric Type | nylon |
| Personalize | No |
| Department | Unisex |
| Unit Type | Unit |
| Style | Backpack |
| Features | Packable |
| Unit Quantity | 1 |
| Pattern | Solid |
| Bag Height | 16 in |
| Handle Style | Shoulder Strap |
| Material | 100% Recycled Nylon |
| Fit | Regular Fit |
| Hardware Material | Stainless Steel |
| Theme | College Nature Nerd Outdoor Preppy School Teacher University |
| Strap Drop | adjustable |
| Country of Origin | Vietnam |
| Handle/Strap Material | Nylon |
| Product Line | Oakley 921424ODM |