Feedback Rose Gold/Vr50 Brown Gradient 59 mm Sunglasses OO4079-0159 by Oakley
$218
Details
Oakley sunglasses Feedback - Frame: Rose Gold, Lens: Vr50 Brown Gradient
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12216499 |
| MPN | OO4079-0159 |
| GTIN | 700285863214 |
| Model | Oakley Feedback |
| Lens Color | Vr50 Brown Gradient |
| Frame Color | Rose Gold |
| Lens Width | 59 mm |
| Temple Length | 135 mm |
| Bridge Width | 13 mm |
| Frame Width | 142 mm |
| Size | XXL |
| Type | Sunglasses |
| Department | Women |
| Lens Material | Polycarbonate |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
| Lens Height | 46.9 mm |
| Lens Technology | Gradient |
You might also like
Oakley Feedback Sunglasses - Frame: Polished Gold
Oakley Feedback Sunglasses - Frame: Rose Gold
Oakley 0Oo4079 Feedback Pilot Sunglasses - Polished Gold / Prizm Rose Gold - Polished Gold/Prizm Rose Gold Polarized, lens__map: Gold
Oakley Womens Feedback Sunglasses - Rose Gold w / VR50 Brown Gradient - Rose Gold/Vr50 Brown Gradient, lens__map: Brown
Oakley Womens Feedback Sunglasses - Polished Chrome / Prizm Grey Gradient - Polished Chrome/Prizm Grey Gradient, lens__map: Grey
Oakley Womens Feedback Sunglasses - Rose Gold w / Prizm Tngstnpol - Rose Gold/Brown Gradient Polarized, lens__map: Brown
Oakley Feedback Aviator Sunglasses Gloss Black Prizm Polarized OO4079-34 W/case - Frame: Black, Lens: Black, Logo: Silver