Homme Sport by Christian Eau De Toilette Spray 4.2 oz For Men Brand N by Dior
$221
Details
Dior perfume,cologne,fragrance,parfum
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 12216577 |
| MPN | DSPMTS42-A |
| GTIN | 3348901580069 |
| Size in oz | 4.2 oz |
| Size in ml | 125 ml |
| Fragrance Type and Size | 4.2 oz Eau De Toilette Spray |
| Size Type | Regular |
| Type | Eau de Toilette |
| Volume | 4.2 Oz |
| Gender | Men |
| Packaging | The same as in your Department Store |
| Shipping time | Usually within 1 business day or less |
| Easy Returns | YES |
| Free Shipping USA (48 States Only) | YES |
| International Delivery | See description |
| Fragrance Name | Christian Dior Homme Sport |
| Formulation | Spray |
| Features | Lot Hydrating Long Lasting |
| Scent | Citrus Sandalwood |
| Manufacturer | Christian Dior |