Youth Fit Sunglasses OJ9013-0362 Capacitor White Prizm Field Kids Size by Oakley
$159
Details
Oakley sunglasses - Frame: White, Lens: Pink
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12221553 |
| MPN | OJ9013-0362 |
| Model | OJ9013-0362 |
| Frame Color | White |
| Lens Color | Pink |
| Temple Length | 116 mm |
| Lens Socket Width | 63 mm |
| Theme | Sports |
| Type | Sunglasses |
| Department | Boys |
| Lens Technology | Mirrored Prizm |
| Style | Wrap |
| Frame Material | O Matter |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Vertical (including frame) | 42 mm |
| Bridge | 7 mm |