Forever Matte Foundation 1oz by Dior
$94
Details
Dior beauty Foundation
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 12221634 |
| Model | Foundation |
| Size | 1 oz |
| Size Oz | 1 oz |
| Type | Foundation |
| Formulation | Foundation |
| Features | Forever |
| Volume | 1 oz |
| Product Line | Foundation |
| Skin Type | All Skin Types |
| Scent | Forever |
| Country of Origin | United States |
| Department | Health & Beauty |
| product name | Forever |
| product type | Foundation |
You might also like
Dior Prestige Exceptional Revitalizing Foundation 010 Ivory 0.5oz - Ivory
Dior Forever Skin Glow Hydrating Foundation Spf 15 in 2 Warm Olive at Nordstrom - Olive
Dior Forever Skin Glow Foundation no Transfer High Perfection 1.5W Warm 1 Fl - 1.5W Warm