Sunglasses Latch OO9265-67 Matte Carbon Prizm Gaming 2.0 by Oakley
$190
Details
Oakley sunglasses Latch - Frame: Matte Carbon, Lens: PRIZM GAMING 2.0, Manufacturer: Matte Carbon
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12222083 |
| MPN | OO9265-6753 |
| GTIN | 888392614797 |
| Model | Latch |
| Frame Color | Matte Carbon |
| Lens Color | PRIZM GAMING 2.0 |
| Bridge Size | 21 mm |
| Lens Socket Width | 53 mm |
| Temple Length | 139 mm |
| LOT # | 78.40 |
| Lens Technology | PRIZM |
| Department | Men |
| Frame Shape | Round |
| Type | Sunglasses |
| Frame Material | Plastic |
| Manufacturer Color | Matte Carbon |
You might also like
Oakley 0Oo9436 Latch Beta Square Sunglasses - Olive Ink / Prizm Tungsten - Olive Ink, lens__map: Bronze
Oakley Mens Latch Sunglasses - Matte Black / Prizm Violet - Matte Black/Prizm Violet, lens__map: Purple
Oakley 0Oo9436 Latch Beta Square Sunglasses - Matte Grey Ink / Prizm Sapphire - Matte Black/Prizm Black Polarized, lens__map: Grey
Oakley 0Oo9358 Latch Sq A Rectangle Sunglasses - Matte Black / Prizm Grey - Matte Black/Prizm Grey, lens__map: Grey
Oakley Latch Panel 009404 Grey Smoke/prizm 24K Sunglasses - Frame: GREY SMOKE, Lens: 24K
Oakley Men`s Latch Matte Black/prizm Black One Size Sunglasses - Frame: Matte Black, Lens: Prizm Black
Oakley Men`s Latch Polarized Matte Black Ink/prizm Black One Size Sunglasses - Frame: Matte Black Ink, Lens: Prizm Black