Sauvage by Christian Parfum Spray 2 oz For Men by Dior
$272
Details
Dior perfume,cologne,fragrance,parfum
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 12228176 |
| GTIN | 3348901486392 |
| Size in oz | 2 oz |
| Size in ml | 60 ml |
| Fragrance Type and Size | 2 oz Parfum Spray |
| Size Type | Regular Size |
| Type | Perfume |
| Volume | 2 fl oz |
| Gender | Men |
| Packaging | The same as in your Department Store |
| Shipping time | Usually within 1 business day or less |
| Easy Returns | YES |
| Free Shipping USA (48 States Only) | YES |
| International Delivery | See description |
| Fragrance Name | Sauvage |
| Formulation | Spray |
| Features | Long Lasting Cruelty-Free/No Animal Testing Concentrated |
| Scent | Aromatic Fougere |
| Manufacturer | Christian Dior |