Christian Stellaire O12 Ddb 54mm Rose Gold Round Eyeglasses Frame Italy by Dior
$421
NEW
Details
Dior eyeglasses Stellaire - Frame: Rose Gold
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 12238952 |
| MPN | StellaireO12 |
| Model | Stellaire O12 |
| Frame Color | Rose Gold |
| Bridge Width | 20 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Vertical | 51 mm |
| Pattern | Solid |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Department | Women |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Oversize |
| Age Group | Adult |
| Frame Material | Metal |
| Theme | Designer |
| Personalized | No |
| Features | Half Frame Half Rim Round |
| Country of Origin | Italy |
You might also like
Christian Dior Stellaire O13 010 53mm Silver Square Eyeglasses Frames Italy - Frame: Silver
Dior Stellaire O11 Palladium 010 Eyeglasses - Frame: Palladium
Dior Homme Diorstellairev Pid Eyeglasses 54mm Blue Silver / Clear Demo Lens - Frame: Blue Silver