Eyeglasses Frames Surface Plate OX5132-0852 Satin Light Gold 52-18-138 by Oakley
$300
NEW
Details
Oakley eyeglasses Surface Plate - Frame: Gold
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12254045 |
| MPN | Surface Plate OX5132-0852 |
| Frame Color | Gold |
| Frame Width | 136 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Temple Length | 138 mm |
| Vertical | 33 mm |
| Pattern | Solid |
| Type | Eyeglasses |
| Department | Men |
| Theme | 90s Modern |
| Personalized | No |
| Frame Material | Titanium |
| Style | Full Rim |
| Features | Full Rim Rectangular |