Eyeglasses Hstn RX OX 8139-04 Olive Ink 50mm RX 8139 by Oakley
$222
NEW
Details
Oakley eyeglasses HSTN - Frame: Olive Ink, Lens: Clear
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12255011 |
| GTIN | 888392604798 |
| Model | HSTN RX |
| Frame Color | Olive Ink |
| Lens Color | Clear |
| Bridge Width | 21 mm |
| Lens Width | 50 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Vertical | 46 mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Round |
| Frame Material | O_Matter |
| Features | Full Rim |
| Lenses | Demo with Print |