M Frame Strike Black/grey Sunglasses OO9060-11-162 by Oakley
$186
NEW
Details
Oakley sunglasses Frame Strike - Frame: Black, Lens: Grey
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12255881 |
| MPN | OO9060-11-162 |
| GTIN | 700285111629 |
| Model | Oakley M Frame Strike |
| Lens Color | Grey |
| Frame Color | Black |
| Temple Length | 145 mm |
| Frame Width | 134 mm |
| Size | L |
| Type | Sunglasses |
| Department | Men |
| Lens Material | Polycarbonate |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
| Lens Height | 35 mm |
You might also like
Oakley Sunglasses Turbine OO9263-56 Black Ink Frame W/ Prizm Sapphire Lens - Black, Frame: Black, Lens: Blue
Oakley SI Ballistic M-frame 2.0 Two Lens Kit - Frame: Black
Oakley M Frame 2.0 Industrial Glasses Matte Frame W/ Clear Lens OO9213-04 - Frame: Black, Lens: Clear