OX1067-0252 Paceline Tortoise Oval Purple Eyeglasses 52-15 142 Box Case by Oakley
$160
NEW
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Brown
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12266294 |
| MPN | Oakley OX1067 |
| Model | 52-15 142 |
| Frame Color | Brown |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Temple Length | 142 mm |
| Department | Women |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Oval |
| Theme | Tortoise |
| Features | Full Rim |