Christian DM50064I-059 Eyeglasses 57mm by Dior
$251
NEW
Details
Dior eyeglasses - Frame: Gray Brown
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 12315107 |
| MPN | DM50064I-059 |
| GTIN | 192337135965 |
| Model | DM50064I-059 |
| Frame Color | Gray Brown |
| Bridge Width | 15mm |
| Lens Socket Width | 57mm |
| Temple Length | 145mm |
| Frame Width | 57mm |
| Department | Unisex |
| Type | Eyeglasses |
| Features | Eyeglasses |
| Frame Material | Acetate/Metal |
| Style | Eyeglasses |
| Theme | Designer |
| Country of Origin | Italy |
| Personalized | No |
| Unit Type | oz |