Eyeglasses Frames Reversal OX1135-0252 Women`s Brown Fade 52-17-137 by Oakley
$144
NEW
Details
Oakley eyeglasses Reversal - Frame: Brown Fade, Manufacturer: 0252
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12318483 |
| MPN | Reversal OX1135-0252 |
| Model | Oakley Reversal OX 1135-0252 |
| Frame Color | Brown Fade |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Temple Length | 137 mm |
| Frame Width | 130mm |
| Lens Width | 52mm |
| Department | Women |
| Style | Rectangular |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Plastic |
| Vertical | 40 mm |
| Features | Full Rim Rectangular Round |
| Theme | Designer Sports |
| Bundle Listing | No |
| Age Group | Adult |
| Manufacturer Color | 0252 |