Youth Fit Eyeglasses Bunt Glasses OY8026-05 Matte Black 50mm Kids Size by Oakley
$171
NEW
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12319096 |
| MPN | OY8026-0550 |
| GTIN | 888392611512 |
| Model | OY8026-0550 |
| Frame Color | Black |
| Lens Socket Width | 50 mm |
| Temple Length | 129 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Department | Unisex Kids |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Vertical | 36 mm |
| Frame Material | O Matter |
| Theme | Sports Standard Issue |
| Features | Full Rim |
| Lenses | Demo with Print |