Overhead Eyeglasses Frames OX8060-0157 Glasses Satin Black 57mm W/case by Oakley
$235
NEW
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Black, Logo: Silver
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12322074 |
| MPN | OX8060-0157 |
| Model | OX8060-0157 |
| Frame Color | Black |
| Logo Color | Silver |
| Lens Socket Width | 57 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Temple Length | 138 mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Vertical | 33 mm |
| Frame Material | Acetate |
| Country of Origin | Brazil |
| Lenses | Demo with Print |
| Age Group | Adult |