Ojector OX8177-0556 Eyeglasses Glasses Satin Brown Tortoise 56mm W/pouch by Oakley
$218
$229
NEW
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Brown, Logo: Black, Manufacturer: Satin Brown Tortoise
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12325481 |
| MPN | OX8177-0556 |
| Model | OX8177-0556 |
| Frame Color | Brown |
| Logo Color | Black |
| Lens Socket Width | 56 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Frame Material | O Matter |
| Vertical | 43 mm |
| Lenses | Demo with Print |
| Age Group | Adult |
| Manufacturer Color | Satin Brown Tortoise |