G-shock GBA900UU-5A G-squad 900 Series Bluetooth Men’s Beige Watch by Casio
$178
NEW
Details
Casio watch [GBA900UU5A] BLUETOOTH - Dial: Black, Band: Beige, Bezel: Beige
Casio is a versatile electronics brand renowned for its durable and innovative watches, calculators, and digital instruments. Known for combining functionality with style, Casio offers a wide range of products, from rugged G-Shock watches to elegant timepieces. With Casio, you experience cutting-edge technology and reliable design, making it a trusted choice for both everyday use and specialized needs.
Product Specs
| Brand | Casio |
| SKU | 12325734 |
| MPN | GBA900UU5A |
| Model | G-SHOCK BLUETOOTH |
| Bezel Color | Beige |
| Band Color | Beige |
| Dial Color | Black |
| Case Size | 45 mm |
| Movement | Quartz |
| With Papers | Yes |
| Reference Number | GBA900UU5A |
| Band/Strap | Two-Piece Strap |
| Department | Men |
| Type | Wristwatch |
| Band Material | Resin |
| Watch Shape | Round |
| Style | Casual Sport Classic |
| Features | Bluetooth Alarm Water-Resistant |
| With Manual/Booklet | Yes |
| Case Material | Resin |
| Display | Analog & Digital |
You might also like
Casio Edifice ECB20DC-1A Bluetooth® Blue Gray Mens Watch - Dial: Blue, Band: Gray, Bezel: Gray
Casio G-shock G-steel Bluetooth Solar Gold Mens Watch GSTB100GC-1A - Dial: Black, Band: Black, Bezel: Black
Casio G-shock Black Ana-digi Mobile Link Bluetooth Watch GA-B2100 GAB2100-1A - Black, Dial: Black, Band: Black
Casio Pro Trek Titanium Quad Sensor Bluetooth Outdoor Men`s Watch PRTB70T7 - Dial: Black, Band: Silver
Casio G-shock G-steel Bluetooth Solar Analog Men`s Watch GSTB100-1A - Hand: White, Strap: Black
Casio G Shock Digital Bluetooth Watch Transparent DWB5600G-2 DWB5600G - Dial: Aqua Blue, Band: Aqua blue
Casio Men`s G-steel Carbon Bluetooth Solar Black Watch GST-B500BD-1A9 - Dial: Black, Band: Black