Half Rim Socket 5.5 Eyeglasses OX3218-0254 Glasses Satin Pewter 54mm Case by Oakley
$235
NEW
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Pewter
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12326113 |
| MPN | OX3218-0254 |
| GTIN | 888392221759 |
| Model | OX3218-0254 |
| Frame Color | Pewter |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 138 mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Half Rim |
| Vertical | 34 mm |
| Frame Material | Metal |
| Features | Constructed of ultralight C-5™ Material |
| Lenses | Demo with Print |
| Feature | Flex Hinge |
| Age Group | Adult |