Christian Trotter Clutch Bordeaux with Box Early 1970`s by Dior
$1781
NEW
Details
Dior bag - Exterior: Red, Lining: Beige
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 12327774 |
| MPN | 27411 |
| Model | 27411 |
| Exterior Color | Red |
| Lining Color | Beige |
| Bag Width | 10 in |
| Accessories | Original Box |
| Pattern | Dior Oblique |
| Closure | Zip |
| Bag Height | 7 in |
| Bag Depth | 3 in |
| Exterior Material | Canvas |
| Department | Women |
| Style | Clutch |
| Country of Origin | France |