Taproom C-5 Alloy Eyeglasses OX3204-0153 Pewter / Demo Lens by Oakley
$178
$190
NEW
Details
Oakley eyeglasses Overlord - Frame: Pewter, Lens: Clear Demo with Print
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12330078 |
| MPN | OX3204-0153 |
| GTIN | 888392148933 |
| Model | Overlord |
| Frame Color | Pewter |
| Lens Color | Clear Demo with Print |
| Size (lens-bridge-temple) | 53-17-139 mm |
| Lens Socket Width | 53 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Temple Length | 139 mm |
| Features | Full Rim |
| Age Group | Adult |
| Frame Material | C-5™ Alloy Metal |
| Style | Full Rim |
| Department | Men |
| Type | Prescription Eyeglasses |
| Country of Origin | United States |