Eyeglasses Frames Extender OX3249-0158 Satin Black Rectangle 58-18-135 by Oakley
$199
NEW
Details
Oakley eyeglasses Extender - Frame: Black
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12337107 |
| MPN | Extender OX3249-0158 |
| GTIN | 888392563798 |
| Frame Color | Black |
| Bridge Width | 18 mm |
| Frame Width | 138 mm |
| Lens Socket Width | 58 mm |
| Temple Length | 135 mm |
| Department | Men |
| Features | Full Rim Square |
| Frame Material | Metal |
| Pattern | Solid |
| Personalized | No |
| Style | Square |
| Theme | 90s Modern |
| Type | Eyeglasses |
| Vertical | 37 mm |