Tincup 0.5 Eyeglasses OX5099-0353 Matte Powder Pewter Titanium with Case by Oakley
$380
$414
NEW
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Pewter, Manufacturer: Powder Pewter
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12346566 |
| MPN | OX5099-0353 |
| Model | OX5099-0353 |
| Frame Color | Pewter |
| Lens Socket Width | 53 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 135 mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Vertical | 36 mm |
| Frame Material | Metal |
| Lenses | Demo with Print |
| Age Group | Adult |
| Manufacturer Color | Powder Pewter |