Toy Watch Unisex Jet Lag Black Plasteramic 40mm Watch F1604 by ToyWatch
$204
$215
NEW
Details
ToyWatch watch Jet Lag - Dial: Black, Band: Black
Toy Watch is a vibrant and stylish brand known for its bold, colorful timepieces. With a playful yet sophisticated design, Toy Watch combines luxury and fun, making it a standout choice for fashion-forward individuals. Embrace timeless elegance with Toy Watch, where innovation meets creativity in every piece.
Product Specs
| Brand | ToyWatch |
| SKU | 12350436 |
| MPN | JET03GU |
| GTIN | 8033501917241 |
| Model | Jet Lag |
| Band Color | Black |
| Dial Color | Black |
| Lug Width | 24mm |
| Case Size | 40 mm |
| Movement | Quartz |
| Reference Number | JET03GU |
| Water Resistance Rating | 50 m (5 ATM) |
| Type | Wristwatch |
| Department | Unisex Adult |
| Band Material | Plastic |
| Watch Shape | Round |
| Style | Casual |
| Case Material | Plastic |