Sunglasses Half Jacket 2.0 XL OO9154-67 Black /prizm Deep Water Polarized by Oakley
$215
NEW
Details
Oakley sunglasses - Frame: Matte Black, Lens: PRIZM DEEP WATER POLARIZED, Logo: Silver
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12351226 |
| GTIN | 888392486691 |
| Model | Oakley Half Jacket 2.0 XL |
| Logo Color | Silver |
| Frame Color | Matte Black |
| Lens Color | PRIZM DEEP WATER POLARIZED |
| Bridge Size | 15 mm |
| Lens Socket Width | 62 mm |
| Temple Length | 133 mm |
| LOT # | 90 |
| Lens Technology | Polarized PRIZM |
| UV Protection | UV400 |
| Department | Men |
| Type | Sunglasses |
| Lens Material | Plastic |
| Frame Material | O Matter |
| Style | Wrap |
| Vertical (including frame) | 40 mm |
| Bridge | 15 mm |
| Country of Origin | Brazil |