Taunt OX1091-0952 Women`s Moonlight Grey Eyeglasses Frames 52-16-130 by Oakley
$132
NEW
Details
Oakley eyeglasses Taunt - Frame: Grey, Manufacturer: 0952
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12358193 |
| MPN | Taunt OX1091-0952 |
| Model | Oakley Taunt OX 1091-0952 |
| Frame Color | Grey |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Temple Length | 130 mm |
| Frame Width | 130mm |
| Lens Width | 52mm |
| Department | Women |
| Style | Rectangular |
| Vertical | 35 mm |
| Year Manufactured | 2010-2019 |
| Bundle Listing | No |
| Frame Material | Plastic |
| Age Group | Adult |
| Features | Full Rim Rectangular |
| Pattern | Solid |
| Type | Eyeglasses |
| Theme | Cartoon TV & Movie Characters Celebrity Classic Clubwear Cosplay Designer Fairytale & Fantasy Geek Goddess Goggles Hippie Hipster Logo Love Modern Movie Music Nerd Novelty Preppy Princess Punk Retro Rock Rockabilly School Superhero Teacher |
| Manufacturer Color | 0952 |