Alias OX8155-0355 Pink Milkshake Black ON Pink Authentc Eyeglasses 55-15 by Oakley
$226
$298
NEW
Details
Oakley eyeglasses ALIAS - Frame: PINK MILKSHAKE(BLACK ON PINK)
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12359798 |
| Model | OAKLEY ALIAS OX8155-0155 |
| Frame Color | PINK MILKSHAKE(BLACK ON PINK) |
| Frame Width | 140mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Lens Width | 55 mm |
| Lens Socket Width | 55 mm |
| Temple Length | 139mm |
| Vertical | 43 mm |
| Pattern | Solid |
| Character | Vision |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Eyeglasses |
| Frame Material | Acetate |
| Style | Butterfly |
| Theme | Designer |
| Personalized | No |
| Features | Full Rim |