Eyeglasses Frames OX1131-0252 Standpoint Tortoise Round Cat Eye 52-16-136 by Oakley
$156
NEW
Details
Oakley eyeglasses Standpoint - Frame: Brown
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12361595 |
| MPN | OX1131-0252 Standpoint |
| GTIN | 804070212628 |
| Model | OX1131-0252 Standpoint |
| Frame Color | Brown |
| Bridge Width | 16 mm |
| Frame Width | 135 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Temple Length | 136 mm |
| Department | Women |
| Features | Cat Eye Full Rim |
| Frame Material | Acetate |
| Pattern | Tortoise Shell |
| Personalized | No |
| Style | Cat Eye |
| Theme | 90s Modern |
| Type | Eyeglasses |
| Vertical | 35 mm |